«

»

cze 15

Jak rozpoznać auto powypadkowe?

Niewiele osób może sobie pozwolić na kupno nowego samochodu prosto z salonu. Większość z nas kupuje auto z drugiej ręki. Sprzedawcy zawsze zapewniają, że samochód nie był ,,bity”. Jak rozpoznać czy mówią prawdę? Jest na to kilka sposobów.

Cofanie liczników i napisy „bezwypadkowy”

Najczęściej sprzedawcy cofają licznik lub przyklejają etykietki z napisem ,,bezwypadkowy”. Nie zawsze ten napis jest prawdziwy, ale sprzedający wiedzą, że jakiekolwiek uszkodzenie mogłoby zrazić potencjalnych kupujących. Kolejnym elementem, na który kupujący zwracają uwagę, jest oczywiście przebieg pojazdu. Po przebiegu większość z nas stara się określić, jaki jest stan pojazdu i jakie naprawy mogą nas czekać w przyszłości. Auta z małym przebiegiem są najbardziej poszukiwane. Jednak ze względu na to, że prawie wszyscy sprzedawcy cofają licznik, to jego wskazania ją mało miarodajne. Oglądając samochód, nie powinniśmy się spieszyć i podchodzić do tego emocjonalnie. Na co zwrócić uwagę, oglądając samochód?

Plastikowe elementy

Zarysowania na plastikowych elementach, powinny spowodować zapalenie się w naszej głowie czerwonej lampki, jeśli sprzedawca deklaruje mały przebieg. Przy niskim przebiegu te elementy nie mogą być przesadnie zużyte. Uważajmy też na całkiem nowe plastiki, bo pewnie zostały wymienione, aby nas zmylić.

Szyby

Na oryginalnych szybach zawsze jest data produkcji. Na wymienionej szybie go nie znajdziemy. Uszkodzona szyba może świadczyć o tym, że samochód jest powypadkowy.

Kluczyki

Kolejną rzeczą na którą powinnyśmy zwrócić uwagę, jest kluczyk. Auta z niewielkim przebiegiem nie mogą mieć zniszczonych kluczyków. To oczywiste, ale często o tym zapominamy lub zrzucamy winę na niską jakość plastików.

Skuteczne naprawy powypadkowe – Kraków. Odwiedź stronę!

Podsumowanie

A co jeśli to nasze auto jest powypadkowe i chcemy je sprzedać? Najlepiej najpierw jest doprowadzić je do jak najlepszego stanu. W tym celu należy udać się do warsztatu samochodowego. Większość z nich oferuje naprawy powypadkowe. W Krakowie dobrze najpierw popytać znajomych, którego mechanika polecają. Wtedy będziemy mieli pewność, że wykona usługę z należytą starannością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>